Orbisan Polskie Biuro Podróży Tarnobrzeg

Emiraty Arabskie - Przygoda z Szejkiem

Emiraty Arabskie - wycieczka objazdowa Przygoda z Szejkiem

Program: 7 Emiratów • Dubaj - największe i najdroższe budowle świata • Abu Zabi - stolica Emiratów i największy meczet • Emirat Szardża - perła zatoki • orientalne souki pełne złota • Ferrari World - Formuła 1 (fakultatywnie) • relaks nad Oceanem Indyjskim w Fudżajra • opcjonalnie tydzień wypoczynku w Emiratach Arabskich

Dzień 1 - Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie. Przelot do Emiratów Arabskich (lotnisko w Fudżajra). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 - Po śniadaniu udamy się do nowych dzielnic Dubaju - znanych na całym świecie z zapierającej dech w piersiach nowoczesnej architektury i kosmopolitycznej atmosfery. Zaczniemy od zamożnej dzielnicy Jumeirah, gdzie zatrzymamy się przy plaży. Będzie okazja nie tylko sprawdzić temperaturę wody w Zatoce Perskiej, ale również sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - hotel Burj Al-Arab - słynny żagiel - pierwszy 7 * hotel na świecie! (zwiedzanie wnętrz hotelu oraz degustacja 2 wybranych drinków płatne dodatkowo ok.140 USD/os. - wycieczka wieczorem w innym dniu). Kolejnym punktem programu będzie spacer po "dubajskiej Wenecji" - kompleksie Madinat Jumeirah stworzonym w klimacie włoskiej laguny. Następnie panoramiczne zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy w kształcie palmy - The Palm Jumeirah - przejazd kolejką, której tory umieszczone są kilka metrów nad ziemią! Wejście do 5* hotelu Atlantis ulokowanego na samym jej krańcu i zwiedzanie gigantycznego akwarium w tzw. zaginionej komnacie.
Udamy się do Mariny - dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców oraz największego na świecie portu jachtowego. Wypłyniemy stąd w krótki rejs, aby delektować się widokiem futurystycznych wieżowców Dubaju od strony wody (dla chętnych ok. 25 USD, dodatkowo płatny). Zobaczymy m.in. jeszcze budowane najwyższe budynki mieszkalne na świecie, wznoszące się na ponad 400 m! Przejedziemy do centrum handlowego Mall of the Emirates z jedynym na świecie, w pełni zadaszonym, czynnym cały rok stokiem narciarskim ze sztucznym śniegiem i pingwinami. Zanim udamy się do największego centrum handlowego świata, Dubai Mall, zerkniemy na pałac obecnie panującego szejka Dubaju. Przespacerujemy się po niesamowitych ogrodach Dubai Miracle Gardens (czynne sezonowo), w których znajdziemy ponad 45 mln kwiatów, 45 różnych gatunków tworzących niezwykle kompozycje i kształty mi.n: znanych budynków, zwierząt i roślinnych wzorów. Ogrody trafiły do księgi rekordów Guinessa ze względu na najdłuższą na świecie ścianę zbudowaną z kwiatów. Następnie udamy się do Ras Al Khor Sanktuary, gdzie podejdziemy do kilkuset flamingów brodzących w naturalnych warunkach w rozległym ogrodzie i zrobimy zdjęcia z tymi niezwykłymi ptakami. Dalej przejedziemy najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju - Sheika Zayeda do dzielnicy Downtown, gdzie zlokalizowany jest słynny Burj Khalifa - wieżowiec, który jest najwyższą budowlą jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek (w innym dniu możliwość wjazdu na 124 piętro tarasu widokowego z którego rozciąga się panorama Dubaju - koszt ok 85 USD/os.). W Dubaj Mall zobaczymy m.in. lodowisko, imponujących rozmiarów szkielet dinozaura, wodospady oraz tańczące w rytm muzyki fontanny. Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, stolicy ZEA. Zobaczymy imponujący swoim rozmiarem, przepychem i pięknem meczet Szejka Zayeda - ufundowany przez pierwszego prezydenta kraju. Następnie przejazd do centrum gdzie odwiedzimy skansen - tradycyjną wioskę w której można poznać sposób życia dawnych mieszkańców Abu Zabi. Zobaczymy jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Dalej przejedziemy promenadą Corniche w stronę portu i odwiedzimy rynek z daktylami. Kolejno znajdziemy się na Wyspie Szczęścia - Sadiyat Island - gdzie do 2030 r. powstanie kopia Luwru, Muzeum Gugenheima, sala koncertowa projektu Zahy Hadid, marina, ekskluzywne hotele, wille i pola golfowe. Na wyspie odwiedzimy Manarat Saadiyat, które jest jednym z pierwszych otwartych obiektów na Wyspie Szczęścia. To galeria sztuki, centrum konferencyjne, restauracja oraz wystawa przyszłości czyli makiety budynków, które wkrótce powstaną i będzie można odwiedzać je na tworzonej właśnie "Wyspie Szczęścia“. Obejrzymy niezwykły multimedialny film, przedstawiający wizje architektoniczne szejków aż po wizualizację wyspy do 2030 r. Następnie (za dodatkową opłatą ok. 75 USD) możliwość skorzystania z wizyty w Ferrari World, jednym z największych i najsłynniejszych tematycznych parków rozrywki (częściowo pod zadaszeniem w kształcie charakterystycznego logo Ferrari). Uwaga: dla Klientów, którzy nie wybiorą powyższej opcji, czas wolny, np. na zakupy lub plażowanie. Następnie powrót do hotelu w Dubaju (lub okolicy), obiadokolacja (opcjonalnie) nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4 - Po śniadaniu przejazd do Szardży, kulturalnej stolicy Emiratów, zwanej "Perłą Zatoki". Miejsce to pozostało najbardziej tradycyjnym emiratem, gdzie ściśle przestrzega się prawa islamskiego. Rozpoczniemy od sesji zdjęciowej przy największym w mieście meczecie Fajsala, następnie udamy się do zbudowanego w 1820 r. fortu Al-Hisn, w którym mieści się muzeum obrazujące życie w Emiratach sprzed naftowego boomu oraz na niewielki, ale ciekawy lokalny rynek - souk Al-Arsa, położony w zachowanej starej dzielnicy, nazywanej The Heart of Sharjah. Odwiedzimy także wspaniałe Muzeum Cywilizacji Islamu, szczycące się unikatowymi zbiorami w dziedzinie zarówno rękodzieła, jak i inżynierii. Następnie przeniesiemy się do najstarszych części Dubaju. Przejedziemy obok starej dzielnicy Bastakiya, której architektura wynika z gorącego, pustynnego klimatu. Odwiedzimy także półwysep Sindagha, na którym rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Po przerwie na zdjęcia przeprawimy się abrą, tradycyjną taksówką wodną przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw - Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi - Gold Souk. Po południu czas wolny dla chętnych proponujemy półdniową wycieczkę na pustynne Safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła), podczas której odwiedzimy farmę wielbłądów, a zakończymy malowniczym zachodem słońca oraz zakosztujemy smakowitych dań z grilla. Można będzie spróbować przejażdżki na wielbłądzie i zrobić arabski tatuaż henną (dodatkowo płatne), a także obejrzeć taniec brzucha: belly dance. Koszt ok. 70 USD. Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg. W tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji.(Trasa ok. 100 km).

Dzień 5 - Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy do najmniejszego emiratu, Adżmanu, w którego centrum zatrzymamy się na zdjęcia przy jednym z fortów. Dalej droga poprowadzi do pięknie położonego na wąskim półwyspie miasta Umm Al-Quwain, stolicy kolejnego z emiratów. Na koniec odwiedzimy najbardziej wysunięty na północ emirat Ras Al-Chajma, w którym zobaczymy położoną na niewielkiej wyspie wieś-widmo, Al-Hamra. Niegdyś tętniąca życiem, z typową dla tej części wybrzeża architekturą, osada rybacka, dziś opuszczona - stanowi nostalgiczną pamiątkę po dawnych czasach. Przed wyjazdem do hotelu przejedziemy przez główny ośrodek emiratu i zobaczymy panoramę okolicy spod pięknie położonego na stromej skale fortu Dhaya. Przejazd do hotelu w Emiracie Fudżajra lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (hotel może znajdować się na terytorium Omanu). (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6 - Śniadanie w hotelu i czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne na plaży w Fudżajrze (w jedynym z siedmiu Emiratów położonym nad Oceanem Indyjskim). Możliwość skorzystania z 1 dniowej wycieczki fakultatywnej - rejsu na omański półwysep Musandam - koszt ok 95 USD/os. Obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg w hotelu w Fudżajrze (hotel może znajdować się na terytorium Omanu).

Dzień 7 - Po śniadaniu wyruszymy na krótką wycieczkę w głąb gór Hadżar. Po drodze zatrzymamy się przy najstarszym w kraju, niewielkim meczecie Badiyah a następnie dotrzemy do miasta Fudżejra, w którym zobaczymy niedawno wyremontowany fort oraz pięknie położony wysoko na szczycie skały fort w Haylu. Dalej po drodze zatrzymamy się jeszcze na zdjęcia w dolinie Bitna oraz odwiedzimy słynące z wód mineralnych miasteczko Masaf, czas wolny na spacer po "Piątkowym Targu". Powrót do hotelu w Fudżajra lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie) . (Trasa ok. 150 km).

Dzień 8 - Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz.10.00) i transfer na lotnisko w Fudżajra, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Warszawy na lotnisko Okęcie. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich.

Uwagi do programu
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera ( dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 5 USD).
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet.
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

TOP