Orbisan Polskie Biuro Podróży Tarnobrzeg

Budapeszt i Tokaj - w krainie wina, czardasza i gorących źródeł

W programie: Budapeszt - bogata historia • rejs statkiem - malownicze pejzaże • "uczta dla ciała" - gorące kąpiele termalne • region winny Tokaj - doskonałe wina i regionalna kuchnia • park konny • Czarda i węgierski folklor • Wzgórze Gellerta i piękna panorama miasta

Dzień 1 - Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Słowackiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd na Węgry w okolice Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2 - Po śniadaniu wykwaterowanie. Proponujemy Państwu "ucztę dla ciała" i pobyt w Miskolc- Tapolca - uzdrowiskowej części Miskolca, gdzie spędzą Państwo czas na kąpielisku- jedynym w Europie termalnym basenie znajdującym się w jaskini. (wstęp płatny ok. 4000 HUF) www.barlangfurdo.hu. Po południu przejazd w region Tokaju i wizyta w piwnicach winnych, u znanej rodziny węgierskiej. Zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju - "wina Królów" i "Króla wszystkich win" oraz przysmaków kuchni węgierskiej. "Tokajski Region winiarski" z uwagi na unikatowe w skali światowej walory przyrodnicze, kulturowe oraz długie tradycje winiarskie został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od rejsu statkiem (dodatkowo płatny ok. 15 EUR), podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Zwiedzanie Pesztu - nizinnej części stolicy, podczas którego zobaczymy Bazylikę Św. Stefana, przepiękną XIX- wieczną budowlę oraz Parlament węgierski. Następnie spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad- kompleks budowli- kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, przejedziemy najstarszą na kontynencie linią metra oraz zwiedzimy Operę budapeszteńską. Czas wolny na deptaku Vaci. Na zakończenie dnia wizyta w czadzie węgierskiej (dodatkowo płatna 34 EUR), - obiadokolacja połączona z programem "taniec, folklor i muzyka". Wieczorem proponujemy objazd autokarem "Budapeszt nocą"- przepięknie oświetlone mosty na Dunaju oraz panorama ze wzgórza Gellert. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu ok. 23.00, nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 4 - Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia kontynuujemy zwiedzanie Budapesztu, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Rozpoczniemy od uliczek wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawnej siedziby władców węgierskich. Następnie spacer starówką "budańską" do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do parku konnego Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz konny oraz spróbujemy lokalnej kuchni w regionalnej restauracji/czardzie (dodatkowo płatne 37 EUR). Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych (ok. 19.00), przejazd przez Słowację i Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach porannych następnego dnia

Szczegóły, cennik i dostępne terminy:
Orbisan Polskie Biuro Podróży
ul. Mickiewicza 16, 39-400 Tarnobrzeg
tel. 15 822 62 49, 15 822 25 13

Wycieczka dostępna jest także na naszym portalu wakacyjnym: www.ORBISAN.pl

TOP