Kuba - Viva Cuba libre

Wycieczka objazdowa po Kubie - Viva Cuba libre

Trasa pozwoli zapoznać się z historią, kulturą i zwyczajami Kubańczyków. W programie jest zwiedzanie pierwszej stolicy: Santiago de Cuba, miejsca związane z rewolucją kubańską i muzea poświęcone sławnym powstańcom i patriotom. Amatorom aktywnego wypoczynku spodoba się eksploracja jednych z najpiękniejszych zakątków Kuby: Parku Narodowego Alejandro de Humboldt czy gór Sierra Cristal, gdzie można poczuć się jak prawdziwy plantator kawy. Dawkę adrenaliny dostarczy spływ rzeką Toa. Wyjazd kończy się totalnym relaksem w hotelu all inclusive przy karaibskiej piaszczystej plaży - Playa Pesquero. Trasa: ok. 750 km.

1. dzień.     Zbiórka uczestników. Przelot do Holguin. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. dzień.     Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer starówką HOLGUIN, miasta założonego na ziemi, którą Krzysztof Kolumb nazwał najpiękniejszym miejscem, jakie widział człowiek! Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro i Wzgórze Krzyża. Przejazd do BAYAMO. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Wizyta w muzeum Carlosa Manuela de Cespedes - słynnego, kubańskiego plantatora, który darował wolność swoim niewolnikom. Obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny na starym mieście na indywidualne zwiedzanie, zakup pamiątek lub odpoczynek w jednej z lokalnych kawiarenek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. dzień.     Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA - pierwszej stolicy Kuby. Zwiedzanie: sanktuarium maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, forteca San Pedro de la Roc, Plac Rewolucji im. Antonio Maceo upamiętniający działania kubańskiej armii wyzwoleńczej w wojnie 10-leniej przeciwko Hiszpanii w XIX w. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie słynnych koszar Moncada - miejsca nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. dzień.     Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba: katedra San Pedro de la Roca, Mauzoleum Jose Martiego - bohatera narodowego Kuby i udział w uroczystej ceremonii zmiany warty. Obiad w twierdzy Castillo del Morro wzniesionej w XVII w., wpisanej na listę UNESCO. Spacer starówką miasta przez Plac Dolores i park Cespedes. Czas wolny na zakup pamiątek i indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. dzień.     Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości BARACOA, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum miasta wraz z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon do hotelu La Rusa skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
6. dzień.     Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała flora i fauna z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca oraz skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
7. dzień.     Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Zwiedzanie: Cayo Saetia "przyrodniczy raj", odizolowany od reszty świata 42-kilometrowy odcinek pokryty pierwotnym lasem deszczowym, będący ostoją dla dzikich zwierząt m.in.: antylop, zebr, bizonów i strusi, które w pełni się tam zaadoptowały. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski PINARES DE MAYARI, położonej 680 m n.p.m. w samym sercu pasma górskiego Sierra Cristal. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
8. dzień.     Śniadanie. Spacer szlakiem turystycznym w Parku Narodowym La Mensura. Zwiedzanie największych na Kubie wodospadów - El Guayabo i Ogrodu La Plancha. Przejazd do PLAYA PESQUERO. Czas na zakup lokalnych wyrobów na targu rzemiosła. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad, kolacja, nocleg.
9. dzień.     Czas wolny - wypoczynek na plaży.
10. dzień.     Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
11. dzień.     Przylot do Polski.

Świadczenia: 10 noclegów: 7 w hotelach***/**** na trasie wycieczki: 1 w Holguin, 1 w Bayamo, 2 w Santiago de Cuba, 2 w Baracoa, 1 w Mayari, 3 w hotelu**** przy plaży Playa Pesquero; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, podczas pobytu w Playa Pesquero: all inclusive 24h • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW
Uwagi:     Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok 40 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/dzień.

Aktualne ceny i terminy dostępne są na www.orbisan.pl

TOP