GRUZJA - Batumi Herbatumi - wycieczka objazdowa

Program wycieczki:
1. dzień.     Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Kutaisi. Panoramiczne zwiedzanie KUTAISI, jednego z najstarszych miast na świecie. W programie  monastyr Gelati, ufundowany przez króla Dawida Budowniczego na początku XII w. i objęty patronatem UNESCO, następnie przejazd do UPLISCYCHE, zwiedzanie największego skalnego miasta na terenie Gruzji, którego początki sięgają czasów starożytnych. Przejazd do GORI, niewielkiego miasteczka, w którym urodził się Józef Stalin. Zwiedzanie Muzeum Stalina. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż drogi można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Krótki postój przy fortecy Ananuri z XVII w. Poniżej murów fortecy rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2. dzień.     Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą górską trasą przez Wielki Kaukaz do KAZBEGI, najpopularniejszego miasta na Drodze Wojennej, położonego u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd jeepami wśród górskiej scenerii do GERGETI i zwiedzanie kościoła św. Trójcy, położonego na wysokości 2170 m n.p.m. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych roztacza się stąd spektakularny widok na szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd w kierunku Tbilisi. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. dzień.     Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI, stolicy Gruzji, jednego z najstarszych miast na świecie, leżącego na styku dwóch kultur. Oryginalne zabytki i gościnni mieszkańcy zapewniają Tbilisi niepowtarzalną atmosferę. Zwiedzanie: świątynia Matki Bożej Metechskiej; Wielka Synagoga; katedra Sioni z krzyżem św. Niny - najważniejszą relikwią kościoła gruzińskiego. Przejazd na punkt widokowy. Spacer ulicami starego miasta: twierdza Narikała, carskie banie - łaźnie siarkowe. Zwiedzanie katedry Świętej Trójcy - największej prawosławnej katedry w Gruzji i na Kaukazie. Spacer aleją Szoty Rustaweliego - gruzińskiego wieszcza. Kolacja złożona z tradycyjnych gruzińskich przysmaków, połączona z programem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień.     Śniadanie.  Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Tbilisi lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie kompleksu Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego  - Dawida Garedża, który został założony w VI w. Znajduje się on na pograniczu Gruzji z Azerbejdżanem. Spacer do klasztoru UDADNO z wykutymi w skale celami klasztornymi oraz pięknym widokiem na dolinę. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Tbilisi. Nocleg.

5. dzień.     Śniadanie. Przejazd do SIGNAGI i spacer po mieście twierdzy, malowniczo położonym na szczycie góry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Niny, według legendy wzniesionego w miejscu pochówku świętej. Wizyta w miejscowym domostwie, gdzie w piwnicach dojrzewają doskonałe gruzińskie wina, degustacja oraz obiad złożony z domowych tradycyjnych specjałów. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień.     Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, dawnej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast Gruzji. Zwiedzanie: monastyr Dżwari - perła gruzińskiej architektury, położony na szczycie wzgórza ze wspaniałą panoramą na miasto; katedra Sweti Cchoweli (Drzewo Życia), uznawana za najważniejszy gruziński zabytek. Oba obiekty zostały objęte patronatem UNESCO. Przejazd w kierunku Batumi. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. dzień.     Śniadanie. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie BATUMI, najpiękniejszego miasta Gruzji, stolicy rejonu Adżarii, malowniczo położonej nad Morzem Czarnym: ogród botaniczny malowniczo usytuowany na wzgórzach, główna atrakcja miasta. Spacer po sławnym nadmorskim bulwarze i plaży. Czas wolny, kolacja. Zakwaterowanie.

8. dzień.     Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Szczegóły:
Orbisan
ul. Mickiewicza 16, 39-400 Tarnobrzeg
tel. 15 822 62 49, 15 822 25 13

terminy i ceny dostępne są na naszym portalu www.ORBISAN.pl

TOP